Nagelsmann: Jako mi se svidjelo to što je Olmo napravio

RB Leipzig

Dani Olmo zadobio je povjerenje Leipzigovog trenera Juliana Nagelsmanna

Olmo je nakon sjajnih partija u 'modrom' dresu bio želja brojnih klubova, a na kraju se odlučio na odlazak u Bundesligu kako bi igrao u kontinuitetu i nastavio se razvijati.

Ipak, stvari baš i nisu krenule od starta po željama. Nakon službenog debija Olmo je preselio na klupu i nije se naigrao, sve do kraja kraja ovog mjeseca kada mu je trener Julian Nagelsmann odlučio ponovo ukazati povjerenje.

Što se krije iza takve odluke Nijemac je otkrio nakon jučerašnjeg remija sa Herthom (2:2).

"Došao je do mene i zatražio sastanak u četiri oka. Nije bio zadovoljan minutažom koju je dobio od dolaska iz Dinama, djelovao je vrlo razočarano, što mi se svidjelo", ispričao je Nagelsmann, pa dodao:

nagelsmann

Juergen Schwarz/Bongarts/Getty Images

"Morate biti vrlo odgovoran igrač kad se žalite na minute, a on je sjajno reagirao protiv Mainza. Njegova reakcija na terenu mi je olakšala odluku da ga stavim u udarnu postavu i za sljedeću utakmicu", istaknuo je Nagelsmann koji je imao riječi hvale i za Olmovu igru protiv Herthe.

RB Leipzig je za Olma isplatio 20 milijuna eura odmah, a još toliko bi Dinamu trebalo sjesti na račun kroz dodatne bonuse, ovisno od igara koje bude pružao i rezultata samog kluba.