Pad velikana: Schalke pred ponorom, a evo i razloga

Bundesliga 25. svi 202015:30 > 15:38
Maja Hitij, Getty Images News

Čelnici njemačkog prvoligaša Schalkea rade loš posao, to se mora jednostavno reći naglas.

Nakon novog poraza u Bundesligi, navijači Schalkea strahuju za svoj klub. Stvari nisu počele ići na bolje ni nakon pauze zbog pandemije koronavirusa, doživjeli su dva teška poraza (Borussia, Augsburg).

Po njemačkim medijima se već neko vrijeme piše o Schalkeu kao o klubu koji je u financijskim problemima. Bundesligaš je jedan od malobrojnih klubova koji je svoju četvrtu ratu od TV prijenosa prošlog mjeseca (16 milijuna eura) morao uplatiti na račun treće strane kako bi izbjegao financijski kolaps.

Povezano

Ono što upada u oči kada se govori o poslovanju Schalkea jesu nevjerojatno loše kadrovsko-transfer odluke donešene u bliskoj prošlosti.

Novinarske stupce puni “Nübel” situacija, njemački golman i kapetan Schalkea je premješten na klupu zbog prelaska u Bayern  po isteku ugovoru, dakle 0 eura dobitka.

Ovakvih besplatnih prelazaka ima dosta. Pored Nubela, tu je i Goretzka koji je također prešao u Bayern, zatim Meyer u Crystal Palace, Sead Kolašinac u Arsenal, Matip u Liverpool, itd.