Rutinska pobjeda Bavaraca nakon dvomjesečne pauze

Bundesliga 17. svi 202019:57 > 20:00
(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

U prvoj utakmici nakon dvomjesečne pauze uzrokovane pandemijom koronavirusa, minhenski Bayern ubilježio je rutinsku pobjedu na gostujućem terenu.

Poprište utakmice bio je glavni grad Njemačke Berlin, a na suprotnoj strani Bavarcima je stajala momčad Uniona, no momčad Hansija Flicka bez većih je problema ponijela u Munchen 3 boda.

U 19. minuti poništen je gol Thomasu Mulleru zbog zaleđa, a Bayern je otpor domaće momčadi slomio na isteku prvog dijela, u 40. minuti. Neven Subotić je skrivio penal, a Robert Lewandowski je zabio gol za prednost gostiju od 0:1.

U nastavku su gosti pokušavali što prije prelomiti rezultat i osigurati pobjedu. Nakon dosta šansi drugi pogodak je stigao u 80. minuti kada Benjamin Pavard pogađa za 0:2.

S nova tri boda Bayern je učvrstio prvo mjesto na tablici s 58 bodova, četiri više od Borussije iz Dortmunda.