Neuer: Nervira me što informacije cure

Getty images/Alex Grim

Golman Bayern Munchena Manuel Neuer kaže da ga nervira to što u javnost dolaze detalji njegovih pregovora s klubom o novom ugovoru.

Neuerov trenutni ugovor ističe u lipnju 2021, a prema pojedinim izvještajima, tražio je novi, petogodišnji ugovor sa 20 miliunna eura po sezoni. On to demantira.

“Želim igrati dokle god sam spreman, ali za mene je povjerenje najvažnija stvar. Jasno mi je da bi petogodišnji ugovor bio fantazija, imam 34 godine i ne mogu predvidjeti kakav ću biti sa 39 – to što je napisano nema smisla. Želim ugovor s kojim su obje strane zadovoljne“, ističe Neuer i dodaje:

“Želim igrati i biti tu za momčad kako bismo napravili maksimalne uspjehe, tu sam sa 100% strasti. Ono što me iritira jest što su dosad razgovori koje smo vodili uvijek držani u povjerenju, ništa nije curilo. Sada su detalji pregovora konstantno u medijima, to često nije korektno i nisam tako nešto iskusio u Bayernu. Ako informacije cure, to je znak nepoštovanja“.

Neuer je poručio da ga je dolazak trenera Hansija Flicka dodatno ohrabrio da ostane na Alianz Areni, a ne brine ni zbog toga što Aleksander Nubel sljedećeg ljeta dolazi iz Schalkea.

“On je dobar golman, u to nema sumnje. Razumijem taj transfer u perspektivi, iako sa Svenom Ulreichom imamo odličnu rezervu. On bi u drugim klubovima bio prvi izbor. Naravno, nikome mjesto u Bayernu nije zagarantirano“, zaključio je Neuer.