Hansi Flick zaradio novi ugovor u Bayernu

Bundesliga 3. tra 202018:12 > 18:14
Alexander Hassenstein / Staff

Hansi Flick, 55-godišnji njemački nogometni trener, produžio je ugovor s minhenskim Bayernom do 30. lipnja 2023., objavio je u petak najtrofejniji njemački nogometni klub.

U priopćenju stoji da je dogovor Flicka s predsjednikom Bayerna Karlom-Heinzom Rummeniggeom, članom Upravnog odbora Oliverom Kahnom i sportskim direktorom Hasanom Salihamidžićem ‘rezultat pozitivnog razgovora vođenog u dobroj vjeri.’

Flick je u Bayern stigao prvog dana srpnja prošle godine u ulozi pomoćnika Nike Kovača, nakon što je osam godina bio u stručnom stožeru njemačke reprezentacije. Kad je u studenom 2019. bivši izbornik Hrvatske napustio Bayernovu klupu, Hansi je bio promoviran u glavnog trenera kao privremeno rješenje.

Pod njegovim vodstvom Bayern je ostvario 18 pobjeda u 21 utakmici odigranoj u svim natjecanjima.

U trenutku prekida natjecanja u Bundesligi, Bayern je nakon 25 kola vodeći s 55 bodova, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. U Ligi prvaka Bavarci još moraju odigrati uzvratnu utakmicu osmine finala na svojoj Allianz Areni protiv londonskog Chelseaja, nakon što su u prvom dvoboju odigranom na Stamford Bridgeu slavili s 3-0. (HINA)