Ovako izgleda nogometni trening u vrijeme korone…

Bundesliga 1. tra 202020:29 > 20:35

Nogometni klub Schalke 04 iz Gelsenkirchena prvi je bundesligaški klub koji se vratio treninzima.

Putem društvenih mreža, podijeljena je snimka tog jedinstvenog trenutka:

Igrači su bili podijeljeni u 4 zone, a po dva igrača pokušavali su osvojiti loptu protiv 2 protivnika u svakoj zoni.

Očigledno je da je stavljen naglasak na održavanje sigurnosne udaljenosti između igrača zbog eventualnog prenošenja virusa. Čega ne bi trebalo biti, jer je cijela momčad provela jedno vrijeme u karanteni.

Schalke nije prva momčad koja je započela s treninzima u Njemačkoj – u ponedjeljak je to napravila i Borussia Dortmund čiji igrači su također trenirali u parovima.

Tijekom karantene, igrač Schalkea Harit uhvaćen je u hookah baru iza ponoći i zbog toga je za kaznu udijelio dio plaće u fond za pomoć građanima pogođenima ovom krizom.