Bundesliga: Veliki spašavaju male od propasti!

Bundesliga 26. ožu 202010:26 > 10:29
sport klub

Četiri njemačka kluba odlučila su se pokrenuti kako bi mali preživjeli posljedice koronavirusa

Četiri kluba iz Njemačke pokazala su veliku solidarnost u vremenu kada pandemija koronavirusom sve više pravi probleme u svijetu.

Riječ je o Bayernu, Borussiji Dortmund, Bayer Leverkusenu i Leipzigu koji će oformiti fond kako bi spasili manje ekipe.

Oni će tako nadoknaditi gubitke koje manje ekipe trpe zbog pandemije koronavirusa i to na taj način što će uplatiti 20 milijuna eura savezu.

Oni su se odrekli novca od TV prava, te su dodali još nekoliko milijuna, a savez će taj novac uputiti klubovima za lakše funkcionisanje.

Veliki potez ova četiri kluba koja su pokazala da se i neki veliki rivali mogu pomagati u doba pandemije koronavirusa.

Alexander Hassenstein, Getty Images