Olmo objasnio koja je razlika između HNL-a i Bundeslige

Bundesliga 19. ožu 202018:00 > 18:10
Giuseppe Bellini/Getty Images

Nogometaš Red Bull Leipziga Dani Olmo u razgovoru za španjolske medije govorio je o novom klubu, ali i razlogu zašto se nije vratio u Barcelonu, gdje je i započeo njegov nogometni put.

Španjolac je ove zime napustio Dinamo i pojačao redove Red Bulla, ali nakon odličnog početka u novom klubu, sada je pao u drugi plan.

Ipak, tek je početak i treba vidjeti kako će se razvijati Olmova karijera u Bundesligi.

Povezano

Ono što je medije u Španjolskoj posebno zanimalo je zašto bivši Dinamovac nije prešao u Barcelonu.

Te stvari kontroliraju moj agent i otac. Imao sam osjećaj da taj njihov interes za mene nije bio previše ozbiljan. U studenome su razgovarali s mojim agentom i djelovalo je kao da su htjeli sve brzo završiti. A onda nakon toga su iz nekog razloga sve odgodili. I tako je bilo do kraja siječnja, zamolili su me da pričekam kad su vidjeli da sam blizu potpisa za Leipzig. Dakle, već sam bio dao riječ Nijemcima. Htio sam ići u momčad koja za mene ima sadašnji i budući projekt. Leipzig mi je to ponudio, a druge ekipe nisu. Išao sam u momčad koja je inzistirala na meni.”

Zatim je Olmo usporedio Bundesligu i HNL.

Drugačije je, naravno, u odnosu na Hrvatsku. Igra se puno direktnije od onog što sam igrao u Dinamu, no to ne predstavlja nikakve probleme u mojoj prilagodbi. Uostalom, igrao sam za prvake Europe do 21 godine“, zaključio je Olmo.