Igrači Gladbacha pristali na smanjenje plaća

Bundesliga 19. ožu 202014:31 > 14:34
Michael Regan/Getty Images

U srijedu su njemački nogometni reprezentativci ponudili 2.5 milijuna eura pomoći u borbi protiv koronavirusa.

Nogometaši i trenersko osoblje Borussije iz Moenchengladbacha prvi su u Njemačkoj koji su pristali na smanjenje plaće tijekom trajanja pandemije koronavirusa kako bi pomogli klubu koji je ostao bez izvora prihoda, objavio je sportski direktor Max Eberl.

“Shvatio sam kako im ne trebam puno objašnjavati. Igrači znaju što se događa i ponudili su se da im se smanje primanja kako bi se pomoglo ostalim zaposlenicima u klubu. Jako sam ponosan na dečke koji su pokazali kako svi ostajemo uz Borussiju i u dobru i u zlu. Trenersko osoblje kao i naši direktori pridružili su im se u ovoj odluci”, izjavio je Eberl.

Njemačko nogometno prvenstvo prekinuto je najmanje do 2. travnja.