Dortmund za rekordan iznos dovodi Šunjićeva suigrača

Bundesliga 4. ožu 202015:00 > 15:09
Nathan Stirk / Stringer

Borussia Dortmund na pragu je dogovora oko transfera 16-godišnjeg 'čuda od djeteta', igrača Birminghama, Judea Bellinghama.

O Judeu Bellinghamu počelo se naveliko razgovarati prije nekoliko mjeseci kada su engleski mediji ‘probili’ priču da je za usluge ovog 16-godišnjaka zainteresiran Manchester United.

Mladiću iz Birminghama Cityja gdje svlačionicu dijeli s bivšim Dinamovcem Ivanom Šunjićem, mnogi stručnjaci predviđaju blistavu karijeru što ne čudi obzirom da je vrlo mlad ove sezone odigrao čak 31 utakmicu u jednoj od najtežih svjetskih liga, Championshipu. Postigao je četiri pogotka uz tri asistencije.

Borussija je u siječnju pred nosom Manchester Uniteda dovela Erlinga Haalanda koji već ruši rekorde u Bundesligi, a sad je izvjesno da će klub s Old Trafforda još jednom ostati poražen u transfer utakmici. Njemački klub morat će srušiti vlastiti transfer rekord kako bi doveli novu veliku englesku nadu, a kupovinu će financirati prodajom Jadona Sancha, još jednog mladog Engleza od kojeg su u Dortmundu stvorili kvalitetnog igrača. Sancho je pak povezan s Unitedom kao i Liverpoolom.