Halandovih 59 minuta za veliko priznanje

Bundesliga 16. velj 202019:05 > 19:13
(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images)

Član dortmundske Borussije Erling Braut Haland dobio je veliko priznanje u Bundesligi, proglašen je igračem mjeseca

Norveški napadač Erling Braut Haland izabran je za najboljeg igrača Bundeslige za siječanj. Talentirani Norvežanin stigao je iz Salzburga u zimskom prijelaznom roku, ali već u prvim nastupima za Dortmund pokazao je svu nogometnu raskoš čime je zaslužio veliko priznanje.

U dvije utakmice je ušao s klupe, odigrao je 59 minuta, a za to vrijeme je zabio pet pogodaka, što je stvarno nevjerojatan pogodak.

Protivnici su bili Augsburg i Koeln, prvima je dao tri gola, dok je Koelnu ‘utrpao’ jedan manje.

I ovaj mjesec Norvežanin maršira ka toj tituli jer je zasada na brojci od četiri pogotka, a ukupno je ove sezone za njemački klub, ali i austrijski Salzburg odigrao 28 susreta i zabio 37 pogodaka.spo