Norveško čudo ne prestaje skidati rekorde u Bundesligi

Bundesliga 25. sij 202019:12 > 19:19
(Photo by Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images)

Borussia Dortmund je na svom terenu razbila Koeln, a veliki doprinos imao je norveški napadač

Norvežanin Erling Braut Haaland jednostavno ne prestaje trpati golove. Nakon što je prošli tjedan protiv Augsburga pokazao svu nogometnu raskoš nakon što je zabio hat-trick i ovoga puta je ostvario pravi pothvat.

Haaland je debitirao i na Signal Iduna Parku u 19. kolu njemačke Bundeslige, Dortmund je svladao Koeln 5:1, a norveški mladić je zabio dva pogotka. Prvo je ušao u igru u 65.minuti umjesto Hazarda, a 12 minuta kasnije prvi pogodak za Norvežanina, da bi u 87. potvrdio konačni rezultat.

Tako je Haland za samo 57 minuta u igri postigao pet prvenstvenih golova, što je novi rekord Bundeslige.

Norvežanin je nedavno došao iz austrijskog Red Bull Salzburga u transferu teškom 45 milijuna eura, a godišnja plaća mu iznosi osam milijuna eura.