Čudesni Haaland u debiju ušao s klupe i zabio hat-trick

Bundesliga 18. sij 202017:23 > 17:41
(Photo by Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images)

U 18. kolu njemačke Bundeslige Borussia Dortmund na gostovanju je porazila Augsburg rezultatom 5-3.

Prvo poluvrijeme počelo je loše za crno-žute nakon što je Niederlechner zabio za 1-0 i tako svojoj ekipi dao vodstvo na poluvremenu. U drugom dijelu vidjeli smo potpuno drugačiju utakmicu i drugačiji nogomet, a za to je i prvenstvno zaslužan Erling Braut Haaland.

Dortmund u nastavku prima još dva gola preko Richtera i Niederlechnera, a i zabija jedan preko Brandta.
Trener gostiju vidio je kako mora posegnuti za novim oružjem kako bi imao šanse za pozitivan rezultat u utakmici te uvodi Haalanda u 55. minuti.

Nije dugo trebalo da se Haaland proslavi na svom debiju, samo pt minute kasnije svojim golom smanjuje na 3-2, a dvije minute nakon toga Jadon Sancho poravnava na 3-3.

U 70. minuti Haaland ponovno trese mrežu i dovodi svoju momčadu vodstvo, a konačan rezultat postavlja u 79. minuti kada zabija svoj treći gol za rezultat 5-3.

Za 23 minute ovaj 20-godišnjak uspio je zabiti hattrick i potpuno preokrenuti tijek utakmice.

Zaista impresivan nastup za jednog od najboljih budućih svjetskih igrača kojeg ćemo imati privilegiju gledati još jako dugo.