Njemački klub gradi mega momčad- dolazi zvijezda PSG-a

Bundesliga 31. pro 20198:46 > 8:55
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Njemački klub koji posljednjih sezona drži sredinu bundesligaške ljestvice spreman je za podizanje na sam vrh

Hertha ni ove sezone ne briljira u Bundesligi. Klub iz njemačke prijestolnice je trenutno tek na 12. mjestu. Rekli bismo ništa novo, nekako smo ih navikli gledati na tim pozicijama posljednjih godina, no dolaskom stranog investitora apetiti su znatno porasli.

Samo na pojačanja u Herthi su spremni uložiti skoro 200.000.000 eura i tako drastično promijeniti svoj igrački kadar, a arhtekt nove ekipe bi trebao biti Jurgen Klinsmann koji je već spremio paklen popis pojačanja. Kako prolaze dani uoči početka siječanjskog prijelaznog ruka, jedno po jedno veliko ime curi u javnost.

Granit Xhaka, Mario Gotze, Julian Weigl…, samo su neka od imena koja se dovode u vezu sa Herthom, a na popisu želja je navodno i Julian Draxler koji trenutno nije baš zadovoljan svojim statusom u Paris Saint-Germainu.

Navodno je Herthin direktor Michael Preetz već obavio razgovore s vodstvom francuskog kluba po pitanju dovođenja Draxlera, a ugledni list L’Equipe otkrio je kako je nekadašnjoj zvijezdi Wolfsburga tom prilikom ponuđena i plaća od 4,5 milijuna eura.

Ove sezone Draxler je za Paris Saint-Germain sakupio svega šest nastupa, a u slučaju da ostane na Parku prinčeva i nastavi s takvim tempom, teško se može pozivu za nadolazeće Evuopsko prvenstvo.

Getty Images, Matthias Kern