Bavarci rapsodijom u drugom poluvremenu potopili Werder

Bundesliga 14. pro 201917:43 > 17:46
Julian Finney/Getty Images

Bayern Munchen upisao je na svom terenu uvjerljivu 6:1 pobjedu protiv Werdera iz Bremena u susretu 15. kola njemačke Bundeslige.

Bayern koji početkom ove sezone proživljava rezultatsku krizu nanio je melem na rane nastale nakon dva uzastopna poraza u posljednja dva kola (Leverkusen i Mönchengladbach), iako se u prvom poluvremenu činilo kako će se agonija Bavaraca možda nastaviti i u ovoj utakmici.

U 24. minuti Rashica je pogodio za 1:0 i činilo se da će se s tim rezultatom otići na predah. Međutim, Philippe Coutinho istekom prve dionice pokreće veliki preokret domaćina. Zabio je u 45., a zatim je duboko u sudačoj nadoknadi u 49. minuti Lewandowski zabio za 2:1 na poluvremenu.

Od početka nastavka na Allianz Areni se gledala opsada Werderova pogotka, a onda je u razdoblju od 15 minuta Bayern izveo pravu rapsodiju i potpuno potopio goste.

Coutinho u 63. godini postiže drugi pogodak za 3:1. U 72. minuti drugi gol zabija i Poljak Lewandowski za 4:1. U 75. minuti u strijelce se upisao i Thomas Muller, a u 78. Coutinho kompletira hat-trick za konačnih 6:1.

Bayern je sada s 27 bodova na četvrtom mjestu ljestvice, a ispred njega su ostali Borussia iz Dortmunda s 29, Leipzig s 30 i Mönchengladbach s 31 bodom.