Haaland ima novi klub?

Bundesliga 12. pro 201914:12 > 14:20
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Erling Haaland najveća zvijezda ovogodišnje Lige prvaka, a nogometni svijet zadivio je svojim partijama za Salzburg

Partije koje u dresu RB Salzburga pruža Erling Haaland oduševljaju fudbalsku javnost.

Norveški ‘wunderkind’ je dosad na 22 utakmice postigao 28 pogodaka za austrijski klub, a kada je tako, onda nije ni čudo što će u siječanjskom prijelaznom roku biti daleko najtražniji napadač.

Duga je lista klubova koji bi željeli Haalanda vidjeti u svojim redovima, a posljednje informacije govore kako je 19-godišnji napadač u ovom trenutku najbliži odlasku u Bundesligu, i to u Borussiju Dortmund.

Radio postaje iz Njemačke pišu da je Haaland u srijedu doputovao privatnim avionom na dortmundski aerodrom, odakle ga je pokupio jedan od uposlenika Borussije, a razlog su, naravno, pregovori sa ‘Milionerima’.

Da je Haaland boravio u Dortmundu objavio je na svom Twitter profilu i nekadašnji nogometaš Eintrachta Jan Aage Fjörtoft.

Osim Borussije Dortmund, za Haalanda se još interesuju Leipzig, Juventus, Real Madrid, Chelsea, Manchester United…

Jörg Schüler/Getty Images