Perišić zabio, Bayern svejedno poražen

Bundesliga 7. pro 201918:01 > 18:03
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

14. kolo Bundeslige donijelo je okršaj Moenchengladbacha i Bayerna. Iako je Perišić zabio za vodstvo Bavaraca, na kraju tri boda ostaju domaćinima

U derbiju 14. kola Bundeslige Borussia Moenchengladbach je na svom stadionu pobijedila minhenski Bayern s 2-1 golom iz penala u 92. minuti.

Bavarci su poveli u 49. minuti golom Ivana Perišića, kojem je to četvrti gol za Bayern, ali je u 60. minuti izjednačio Alžirac Rami Bensebaini. U prvoj minuti sudačke nadoknade Javi Martinez je skrivio jedanaesterac, kojeg je u gol pretvorio Bensebaini. Bayernu je to drugi prvestveni poraz u nizu, a za liderom sada zaostaje čak sedam bodova.

Borussia je pobjedom opet preuzela vodstvo na ljestvici s bodom više od Leipziga, koji je slavio kod kuće s 3-1 protiv Hoffenheima. Kod gostiju je Andrej Kramarić odigrao cijelu utakmicu.

Borussia Dortmund je kao domaćin deklasirala Fortunu Duesseldorf s 5-0 i probila se na treće mjesto s pet bodova manje od imenjaka iz M’Gladbacha.

Augsburg je s 2-1 pobijedio Mainz, a Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za domaćine. Freiburg je s 1-0 kod kuće nadigrao Wolfsburg, a kod gostiju je Josip Brekalo ušao u 60. minuti.