Real i Barca se otimaju za novu zvijezdu Leverkusena

Bundesliga 28. stu 201912:22 > 12:24
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Njemački mediji pišu da su najveći rivali u španjolskom prvestvu već kontaktirali čelnike Apotekara kako bi zakaparili talentiranog Nijemca, a osim njih, spominje se i interes Liverpoola, oba Manchestera, Chelseaja te Bayerna iz Munchena

Kai Havertz nova je nadolazeća zvijezda europskog nogometa.

Ofenzivni veznjak Bayera iz Leverkusena po procjeni Transfermarkta sa svojih tek 20 godina već vrijedi 90 milijuna eura, no nema sumnje da će Real ili Barcelona, koji su najzainteresiraniji za njegove usluge, u cilju da iste osiguraju, dati i pokoji milijun više.

Njemački mediji pišu da su najveći rivali u španjolskom prvestvu već kontaktirali čelnike Apotekara kako bi ‘zakaparili’ talentiranog Nijemca, a osim njih, spominje se i interes Liverpoola, oba Manchestera, Chelseaja te Bayerna iz Munchena.

Španjolski Diario još je u srpnju pisao o interesu Katalonaca za Havertza, kad su navodno ponudili točno onoliko kolika mu je trenutna vrijednost, no Leverkusen je tražio ogromnih 130 milijuna pa su se na Nou Campu pomirili s činjenicom kako su već doveli trenutno najperspektivnijeg veznjaka Europe De Jonga.

“Zasad želim imati dobru sezonu, znam da me povezuju s mnogo klubova, ali idem korak po korak. Puno toga morate uzeti u obzir kad odlazite u novi klub. Neki igrači žele ostati blizu obitelji, neki žele živjeti u drugoj zemlji. Mislim da sam u Leverkusenu skupio dovoljno međunarodnog iskustva i da sam spreman i za taj korak, no polako, vidjet ćemo”, citirala je Marca Havertza, koji je prošao sve juniorske kategorije Elfa, a dosad je već skupio i sedam nastupa za seniorsku vrstu.