Getty Images / Christopher Lee

09.11.2019 | 20.32

Šok terapija s Kovačem uspjela, Bayern razbio Borussiju

U velikom derbiju Bundeslige Bayern je u Muenchenu deklasirao Borussiju Dortmund s 4-0 i došao na treće mjesto ljestvice.

Robert Lewandowski

Sebastian Widmann/Getty Images

Bavarci su potpuno zasluženo slavili u derbiju, te šest dana nakon što su smijenili Niku Kovača i pod privremenim trenerom Hansijem Flickom Bayern je nanizao pobjede protiv Olympiacosa (2-0) i Borussije Dortmund (4-0).

Pred prepunom Allianz Arenom Bayern je došao u vodstvo u 16. minuti kada vratar gostiju nije uspio ukrotiti udarac Lewandowskog. U 47. minuti nakon protunapada u strijelce se upisao Gnabry, a Lewandowski je do drugoga gola došao u 76. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je ušao u igru u 75. minuti, a pet minuta kasnije nakon njegova prodora i dodavanja branič Borussije Hummels je nesretno pogodio vlastitu mrežu.

Vodi Borussia (M) s 22 boda, ispred Leipziga (21) i Bayerna (21), a Borussia (D) je peta s 19 bodova.