Favre: Poštujemo Bayern, ali ih se ne bojimo

Bundesliga 9. stu 201915:39 > 15:45
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Bayern nakon odlaska Nike Kovača čeka najveće iskušenje dosad, od 18:30 sati na Allianz Areni je susret protiv Borussije Dortmund

U 11. kolu Bundeslige od 18:30 igra se Der Klasiker. U najvećem njemačkom derbiju Bayern će ugostiti Borussiju Dortmund. Nakon što su prije nekoliko dana smijenili Niku Kovača, klupu Bayerna preuzeo je Hans-Dieter Flick, a Bayern je od tad pobijedio u jedinoj utakmici koju su igrali, protiv Olympiakosa (2-0) Ligi prvaka. Podsjetimo, on je preuzeo momčad do kraja sezone nakon čega bi Bayern trebao izabrati novog trenera.

Danas ih očekuje težak ispit protiv vrlo zagrijane ekipe koja je trenutno ima tri pobjede u tri zadnja susreta, a imaju i poseban motiv. Borussia je prije nekoliko dana na svom terenu u Ligi prvaka režirala fantastičan preokret nakon što su uspjeli zabiti Interu 3 gola u drugom poluvremenu nakon što je u prvom dijelu rezultat bio 0-2. Motivacije Borussiji sigurno neće faliti, u zadnja dva derbija u Munchenu, Borussia je poražena oba puta i to po 6-0 i 5-0. Axel Witsel je uoči utakmice dao sljedeću izjavu:

“Prošli put smo u Munchenu igrali bez m*da. Kod kuće izgledamo drugačije, atmosfera je unikatna, navijači nas nose do zadnje minute.” Veznjak Borussije također je istaknuo kako su svjesni situacije i da se žele osvetiti i pokazati da imaju ratnički duh. Trener Lucien Favre rekao je kako je zadnjih pet godina bilo izrazito teško igrati na Allianz Areni.

“Ali nemamo što izgubiti. Poštujemo Bayern, ali ih se ne bojimo”.

Bayern ove sezone nije pružao uvjerljive predstave u Bundesligi, trenutno su na petom mjestu s 18 bodova, četiri boda iza provoplasirane Borussije Monchengladbach. Porazom bi se doveli u vrlo neugodnu situaciju tako da se radi o ključnoj utakmici Bayerna, barem u ovom prvom dijelu sezone.