Sarajevo prvi put u povijesti do dvostruke krune u BiH

BIH 18. svi 201918:50 > 18:53
Printscreen Twitter FK Sarajevo

Nogometaši Sarajeva su prvaci Bosne i Hercegovine. Sarajevo je naslov osiguralo kolo prije kraja prvenstva u Premijer ligi.

Pobjedom protiv Zvijezde 09 4:0 na svom terenu, Sarajevo je kolo prije kraja osvojilo naslov prvaka Bosne i Hercegovine. Iako ima tri boda više u odnosu na Zrinjski, Sarajevo će biti prvak bez obzira na ishod utakmica posljednjeg kola jer u svakom slučaju ima bolju gol razliku od Zrinjskog.

Kada je u kvalifikacijama za Europsku ligu Sarajevo nakon 2:2 u Italijim kod kuće poraženo s 8:0 od Atalante svi su želeli odlazak Husrefa Musemića. On je ostao u klubu i donio mu duplu krunu ove sezone i sudjelovanje u kvalifikacijama za Ligu prvaka sljedeće.

Sarajevu je ovo prva dupla kruna u povijesti kluba, a prvi naslov prvaka od 2015. od kada je Premijer ligom gospodario Zrinjski.

Sva četiri gola na odlučujućoj utakmici Sarajeva postignuta su u prvom poluvremenu, a redom su mrežu Zvijezde 09 pogađali Rahmanović, Hebibović, Ahmetović i Velkoski.

Uvjerljiv je u pretposlednjem kolu bio i Zrinjski koji je pred svojim navijačima sa 5:1 pobedio Tuzla siti.

U posljednjem kolu Sarajevo gostuje kod GOŠK-a u Gabeli, a Zrinjski će naslov i službeno predati nakon gostovanja Zvijezdi 09.

Široki Brijeg je potvrdio osvajanje trećeg mjesta pobjedom protiv Radnika iz Bijeljine 2:1, dok će s četvrtog mesta u kvalifikacije za Europsku ligu Željezničar koji je poražen kod kuće od Čelika s 2:1.

Evo i ostalih rezultata pretposljenjeg kola:

Krupa – GOŠK 4:0
Sloboda – Mladost DK 0:1.