Austrija 16. pro 201817:00 > 17:13

U utakmici 18. kola austrijske Bundeslige aktualni prvak Red Bull je pobijedio St.Polten kod kuće sa uvjerljivih 5:1.

Ne bi ovo bila posebno važna vijest da igrač Red Bulla Smail Prevljak nije postigao čak četiri pogotka u prvom poluvremenu. Bosanskohercegovački internacionalac je odigrao utakmicu života i trećeplasiranoj ekipi lige “utrpao” četiri pogotka.

Na poluvremenu je već bilo 5:0, osim Prevljaka je prekrasan pogodak postigao i Zlatko Junuzović iz slobodnog udarca. U drugom poluvremenu su domaćini stali na kočnicu i mirno priveli utakmicu kraju. Počasni pogodak za goste postigao je Ouedraogo u 81. minuti utakmice.

Smail Prevljak je 23 – godišnji igrač iz Bosne i Hercegovine koji je upisao samo jedan nastup u prijateljskim utakmica za A – vrstu. Prošlu sezonu je proveo na posudbi u Mattersburgu gdje je briljirao sa 16 postignutih golova i podijelio titulu najboljeg strijelca lige sa sadašnjim suigračem Izraelcem Mounasom Dabburom.

Prevljak je s ova četiri pogotka došao na diobu prvog mjesta ljestvice strijelaca ove sezone sa devet golova upravo sa Dabburom.

Red Bull Salzburg je završio polusezonu sa fantastičnih 48 bodova iz 18 utakmica, iza njih je LASK za 14 bodova manje.