Mladi Hrvat senzacija u Austriji – zabija, ne staje

Austrija 21. ruj 20208:14 > 8:29
NK Rijeka

Novi klub, nove vrhuske predstave mladog hrvatskog napadača

Prošle sezone bio je nezaustavljiv golgeterski niz mladog hrvatskog napadača koji je odveo Celje do povijesnog naslova prvaka Slovenije. Riječ je o Dariju Vizingeru čiji su čudesni nastupi okrunjeni s 26 golova donijeli Celju prvi naslov prvaka države u povijesti kluba, a njemu kartu za još jaču ligu.

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Ovaj 22-godišnji Čakovčanin Sloveniju ovog je ljeta Sloveniju zamijenio Austrijom, a Celje Wolfsbergerom za 800 tisuća eura i odmah pokazao upravi novog kluba da su novac potrošili na kapitalca. Prva dva kola novog prvestva su prošla, a Vizinger je nastavio sjajnu formu iz prošle sezone i u oba nastupa došao do pogotka. Najprije je u debiju zabio počasni gol u porazu od Salzburga 3:1, zbog čega mu je trener Ferdinand Feldhofer dao prigodu od prve minute protiv Hartberga. Wolfsberger je slavio na gostovanju 0:2, a Vizinger je potvrdio pobjedu golom u 60. minuti.