LASK: Prekršili smo pravila na treninzima

Austrija 16. svi 202014:29 > 14:38
REUTERS/Leonhard Foeger

Iz nogometnog kluba LASK iz Linza priznali su da na četiri treninga nisu poštovana pravila koja su određena zbog pandemije koronavirusa.

LASK drži čelnu poziciju u austrijskoj Bundesligi s tri boda ispred Salzburga, a zbog kršenja pravila prijeti mu kazna, koja uključuje i oduzimanje bodova.

Za cijeli slučaj se saznalo pošto su iz preostalih 11 klubova u austrijskom prvenstvu objavili da su vidjeli snimke na kojima se vidi da klub iz Linza održava normalne treninge.

Po pravilima koje je odredila Vlada Austrije, nogometaši su morali trenirati u grupama u kojima ih je bilo najviše šestorica, kao i da drže udaljenost od barem dva metra.

Potpredsjednik kluba Jurgen Werner rekao je da su u klubu procijenili da je sigurno odraditi prave treninge jer su svi u klubu, ali i stručnom stožeru, više puta bili negativni na testiranjima na koronavirus.

Osjetili smo da je sigurno i nikoga nismo ugrozili. Bila je to samo jedna glupost, mogli smo pričekati još nekoliko dana. Poduzeli smo najstrože mjere, igrači dolaze sami, sami peru svoju opremu. Mi im pakiramo hranu i dajemo im da je nose“, istakao je Werner.

Austrijska vlada je klubovima dozvolila da se vrate treninzima u malim grupama od 20. travnja, a od petka u grupama pred nastavak sezone 2. lipnja.

U četvrtak su iz LASK objavili da su žrtva „industrijske špijunaže“, kao i da su dvojica muškaraca ušla u prostorije kluba i instalirala opremu za snimanje. Međutim, Werner nije htio objaviti više detalja.

Ne želimo od sebe raditi žrtve“, naglasio je Werner.

Trener tima iz LinZa Valerien Ismael je uputio ispriku zbog svega što se dogodilo.

Bila su to četiri treninga na kojima smo htjeli naći pravi ritam. Bila je to greška, ali glavna ideja nije bila da dobijemo prednost. Priznajemo grešku i ispričavamo se zbog nje“, istakao je Ismael.

Austrijsku Bundesligu ćete moći pratiti na Sportklubu kada se ona nastavi, a do kraja sezone ostalo je još deset kola.