U tajnosti imali treninge, čekaju ih teške sankcije

Austrija 15. svi 202014:28 > 14:36
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Nevjerojatna situacija dogodila se u Austriji, gdje je tamošnji lider LASK iz Linza imao treninge prije nego što je to dozvoljeno

Pandemija koronavirusa se polako smiruje, primjerice u Austriji će biti prvo odigrano dfinale Kupa 30. svibnja, a prvenstvo se nastavlja 2. lipnja.

Lider austrijske Bundeslige je trenutno LASK iz Linza koji bi se mogao suočiti s brojnim posljedicama. Naime, u Austriji su svi klubovi dobili zeleno svjetlo da s treninzima krenu od sutra, no izgleda da je LASK treninge održavao puno ranije.

Očigledno je sve to bilo s namjerom, da održe prednost ispred svojih konkurenata, no sada bi ih mogle dostići teške sankcije.

Dokazi, snimci treninga LASK-a, su došli do organizacije Bundeslige, postupak istrage je pokrenut, a ostalih 11 klubova austrijskog prvenstva je izdalo zajedničko priopćenje u kojem je poručeno da se osjećaju “zlonamjerno izdanim”.

Takav potez austrijski klub bi skupo mogao platiti, kazne su od upozorenja, oduzimanja bodova pa sve do izbacivanja, ali treba pričekati konačnu odluku.