Turski All Star: Atrakcija i poruka Blatta Cavsima

Turkey TBL 21. sij 201819:28 > 19:40
Christian Petersen/Getty Images

Sinan Erdem Arena u Istanbulu bila je poprište turskog All Star dvoboja u kojem je selekcija Azije svladala Europu 151:142.

Istanbul je bio poprište Dana turske košarke, All Star susret koji ste mogli pratiti uživo na programu Sportkluba.

Susrele su se selekcije Azije i Europe, a pobjedu je odnijela Azija. Bila je to klasična egzibicijska utakmica u kojoj se obrane nisu igrale, a nagrada je bila što ljepše poentirati. Pobjednički sastav vodio je španjolski stručnjak Josep Maria Beroccal, dok je na drugoj strani bio David Blatt.

Upravo je Blatt poslao neobičnu poruku na početku susreta svom bivšem klubu, Cleveland Cavsima. Na pitanje novinarke uz teren što bi ga zadovoljilo u ovoj utakmici, Blatt je napola u šali odgovorio: “Nadam se da nećemo primiti 148 poena.” Naravno, aludirao je na subotnji poraz Cavsa od Oklahome 148:124. Međutim, Blatt nije imao sreće, njegova momčad primila je 151 poen.

MVP titulu odnio je član Tofaša, Bariš Ermiš koji je zavšio s 22 poena i 14 asistencija vodeći momčad Azije do pobjede, Jeff Ayres dodao je 26 poena. Selekciju Europe predvodio je Earving Walker s 30 poena, sve je zabio iz šuta za tricu. Nastupio je u poraženom sastavu i jedini hrvatski predstavnik, Ivan Buva koji je postigao 18 poena.

U sklopu manifestacije, ranije u danu održana su natjecanja u talentu gdje je slavio Yigit Arslan (Tofaš), najbolji tricaš bio je Brady Heslip (Trabzonspor), dok je najatraktivnije zakucavao igrač Anadolu Efesa, Onuralp Bitim.