Loše vijesti iz Turske: Košarkaško prvenstvo poništeno

Turkey TBL 11. svi 202017:48 > 17:54
sportklub

Košarkaška sezona u Turskoj, koja je zbog pandemije koronavirusa bila pod suspenzijom danas je okončana, potvrdio je košarkaški savez ove zemlje.

Turci su odlučili odustati od ove sezone i usredotočiti se na sljedeću.

Prvaka za sezonu 2019/2020 neće biti, a mogu odahnuti i klubovi kojima je prijetilo ispadanje u niži rang – jer ni njega neće biti. Praktički, sezona 2019/2020 turskog košarkaškog prvenstva je poništena.

Putnici u europska natjecanja bit će odlučeni na osnovu stanja tablice u trenutku prekida prvenstva.

O formatu sljedeće sezone će biti odlučeno u skladu s pravilima natjecanja i uzimajući u obzir financijski status klubova i njihove licence.

Turkish Airlines EuroLeague

U trenutku prekida prvenstva, na prvom mjestu se nalazio Anadolu Efes, drugi je bio Pinar Karsiyaka, Fener je bio treći, Galata četvrta… Naravno, u turskoj se očekivao play-off.

Poništavanje sezone je ispadanja u niži rang spasilo Buyukcekmece i ITU.