Rudy: Trofej za oproštaj od Reala

Španjolska 5. lis 201713:10 > 13:14
(Photo by Jamie McDonald/Getty Images)

Rudy Fernandez na ulazu je u posljednju sezonu kao član madridskog Reala

Rudy Fernandez iza sebe je ostavio vrlo tešku sezonu prožetu ozljedama koje su ga spriječile da u najvažnijem dijelu sezone nije u stanju pomoći svom Realu na najbolji mogući način, a na koncu niti španjolskoj reprezentaciji kojoj je nedostajao na nedavnom Eurobasketu.

Fernandez je prije nekoliko mjeseci zakoračio u 33. godinu života koja bi trebala biti i prekretnica za nastavak njegove karijere obzirom  da je ušao u posljednju sezonu ugovora s madridskim Realom čiji je član proteklih pet godina.

“Moj je cilj oduvijek bio osvajati trofeje. Prošle sezone nisam bio u najboljem izdanju, nisam uživao u košarci, sada sam ušao u posljednju godinu ugovora s Realom i ako će to biti moj oproštaj od Madrida, želim otići na jedini način koji poznajem, kao prvak.”

Fernandez se u Real trajno preselio 2012. godine kada je u Denver Nuggetsima završila njegova NBA epizoda, a od tada je s Madriđanima osvojio šest trofeja uključujući Euroligu 2015. godine.