Žan Tabak dobio otkaz u Real Betisu

Španjolska 9. tra 201715:35 > 15:36
Xavier Bonilla/NurPhoto via Getty Images

Hrvatski košarkaški trener Žan Tabak (47) dobio je otkaz u Sevilli ili Real Betisu nakon samo jedne sezone provedene u španjolskome klubu.

Iako je potpisao dvogodišnji ugovor sa Real Betisom prošle godine, Žan Tabak nakon loših rezultata u posljednje vrijeme napušta kormilo španjolskog kluba. Sevilla je trenutno na 15. mjestu španjolske lige, samo mjesto iznad zone ostanka, pa su čelnici kluba odlučili pronaći novo rješenje kako bi momčad izvukli iz krize.

Tabak je prije Real Betisa vodio Fuenlabradu, prvoligaša iz madridskog predgrađa, no klub je napustio u studenom nakon šest kola kada je dobio poziv sportskog direktora Maccabija Nikole Vujčića. U Izraelu je bio osam mjeseci, odakle odlazi u Sevillu. Inače, Tabak je bio jedini hrvatski trener u španjolskoj košarkaškoj ligi.