Tomić vodio Joventut do pobjede nad Unicajom

Španjolska 21. ruj 202022:39 > 22:48
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Odigrane su još dvije utakmice prvog kola Endesa lige. Pobjede su zabilježili Joventut u Badaloni protiv Unicaje 81:73 i Tenerife protiv Zaragoze poslije produžetaka 91:86.

Gosti iz Malage bolje su ušli u utakmicu i poveli 20:9. Međutim, Joventut je anulirao tu prednost do polovine druge četvrtine. Na veliki odmor Unicaja je otišla sa minimalnom prednošću od dva poena 39:37. Domaćin je prelomio dvoboj u trećoj četvrtini, poslije koje je bio u plusu od sedam poena. U četvrtoj se povisila prednost na +15 i poslije toga je mirno privedena utakmica kraju.

Kod pobjednika Ante Tomić je bio najbolji sa 17 poena i sedam skokova. Na drugoj strani jedini dvocifren bio je Axel Bouteille sa 15 poena.

U drugoj utakmici večeri Tenerife je poslije produžetaka svladao Zaragozu 91:86.