Boris Tišma dočekao madridski debi

Španjolska 13. sij 20209:03 > 9:04
David Grau / Contributor

Hrvatski 17-godišnji košarkaš Boris Tišma debitirao je u nedjelju za vodeću momčad španjolskog prvenstva Real Madrid u prvenstvenoj pobjedi nad gradskim rivalom Estudiantesom.

Tišma je proveo posljednje 44 sekunde na parketu madridske dvorane Palača sportova gdje je Real Madrid pobijedio s 87-72.

Jako nam je važna energija koju unose igrači iz podmlatka. Činjenica da je danas debitirao Boris Tišma puno govori o dobrom radu omladinskog pogona,’ izjavio je Pablo Laso, trener Real Madrida.

Od kada je Laso preuzeo klupu 2011. godine debitiralo je 13 igrača iz podmlatka uključujući Luku Dončića, slovenskog reprezentativca u NBA ligi.

Tišma je 2015. godine došao u Real Madrid iz Dubrave te je član juniorske momčadi ‘Kraljevskog kluba’. Krilni centar visok 2 metra ljetos je uoči početka sezone trenirao s prvom momčadi te igrao prijateljske utakmice. Prošle godine je s Realom osvojio juniorsku Euroligu. (HINA)