Mršić: Želimo izgledati kao momčad

Reprezentacija 10. kol 20199:29 > 9:38
sportklub

Hrvatska košarkaška reprezentacija stigla je u kineski Šangaj s pomlađenim sastavom u kojem ima nekoliko vrlo talentiranih igrača, a evo što očekuje izbornik Veljko Mršić od ovog turnira.

Aykut Akici/EB via Getty Images

Hrvatskim košarkašima će protivnici u Šangaju biti reprezentacije koje su izborile nastup na Svjetskom prvenstvu i kojima su utakmice protiv Hrvatske generalna proba za to veliko natjecanje.

Naši košarkaši kreću s današnjom utakmicom protiv Portorika (13.30), preko domaćina Kine (nedjelja, 10.00), zaključno s Angolom (ponedjeljak, 10.00). Bit će to vrlo teške utakmice, prije svega u sudaru s nepredvidljivim Portorikom, s kojim danas otvaramo turnir.

Što možemo očekivati od hrvatske reprezentacije na ovome turniru?

“Želimo vidjeti da ovi naši igrači izgledaju kao momčad, ali i da testiramo kako se snalaze na ovoj razini, jer velika većina naših igrača nije do sada imala prilike igrati utakmice protiv ovako snažnih protivnika koji su svi odreda puno iskusniji od nas. Ovdje smo uvjerljivo najmlađa momčad”, rekao je Veljko Mršić.

Hrvatska je na turnir došla sa vrlo mladim sastavom, a evo tko će predstavljati našu reprezentaciju na ovome turniru.

Karlo Uljarević, Dario Drežnjak, Toni Perković, Josip Barnjak, Bruno Rebić, Jan Palokaj, Ivan Vrgoč, Lovro Buljević, Antonio Jordano, Mateo Čolak, Luka Tomas i Domagoj Proleta.

Pogledajte ispod video u kojem je nedavno Veljko Mršić dao izjavu za Sportklub.