EP U18: Hrvatska produžila nadu u opstanak

fiba.basketball

Košarkaši Hrvatske pobijedili su Nizozemsku s 82:72 u utakmici za plasman od 13. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu za igrače do 18 godina i na taj način sačuvali šanse za opstanak u A diviziji.

Prvo poluvrijeme nije bilo obećavajuće za Hrvatsku jer smo bili u minusu od osam poena. Međutim, u sljedeće dvije četvrtine odlično smo odigrali prvenstveno u obrani, primili samo 27 poena, a postigli 49 i na kraju došli do uvjerljive pobjede.

Kod pobjednika Sandro Rašić je bio najefikasniji s 24 poena, dok je Matej Rudan postigao 21. Na drugoj strani Yannick Kraag postigao je 17 poena.

Hrvatska će za 13. mjesto, posljednje koje osigurava opstanak, igrati protiv Finske, koja je svladala Letoniju 85:83.