U20: Loše prva četvrtina koštala Hrvatsku polufinala

Reprezentacija 18. srp 201914:51 > 14:52
FIBA Basketball

Mladi košarkaši Hrvatske nisu uspjeli izboriti plasman u polufinale Europskog prvenstva za igrače do 20 godina starosti, bolja bila Francuska rezultatom 71:63.

Europsko prvenstvo za igrače do 20 godina starosti ovog se tjedna igra u Izraelu, a Hrvatska je nakon početnog poraza u skupini od Španjolske nanizala tri pobjede čime su se izabranici Damira Rajkovića našli u četvrtzavršnici.

Tamo je čekala vrlo jaka Francuska koja je odličnom prvom četvrtinom (23:10) ostavila Hrvatsku u situaciji kada mora loviti visok zaostatak. Do poluvremena Rajkovićeva momčad upisala je tek 22 poena.

Međutim, Hrvatska je odigrala sjajnu treću dionicu, nadoknadila je minus s poluvremena i vratila se do egala (47:47). Ipak, kada je trebalo krenuti u konačan preokret ponovno su se razigrali Francuzi koji dolaze do vodstva i više mladim hrvatskim igračima nisu dopustili preokret.

Pobjedničku momčad prevodio je Dylan Mama sa 17 poena, 14 je ubacio Ludovic Beyhurst. U redovima Hrvatske odličan je bio Toni Nakić s 24 poena, 14 je ubacio Josip Batinić.

Hrvatsku sada očekuje borba za plasman od petog do osmog mjesta, dok Francuska odlazi prema polufinalu.

U subotu i nedjelju možete pratiti završnicu Eurobasketa na Sportklubu.