I Dallas prejak za Hrvatsku, Šamanić se opet iskazao

Hrvatski košarkaši doživjeli su i četvrti poraz na NBA Ljetnoj ligi u Las Vegasu, gdje su ih u srijedu nadigrali Dallas Mavericksi sa 79:71 (19:17, 22:8, 20:21, 18:25).

Roko Rogić je s 15 poena i šest asistencija predvodio strijelce Hrvatske, dok su po 12 poena ubacili Pavle Marčinković, Antonio Vranković i Mateo Drežnjak. Shayne Whittington s 19 poena i Josh Reaves s 15 bili su najbolji strijelci Dallasa, koji je u Las Vegasu ostvario tri pobjede uz jedan poraz.

Izabranicima Veljka Mršića ostala je još jedna utakmica, a ime suparnika u utješnom dijelu turnira doznat će po završetku svih dvoboja osnovnog dijela.

Nakon uvjerljivih poraza od Detroit Pistonsa (96:80) i Brooklyn Netsa (74:58), hrvatski košarkaši su u druga dva nastupa pružili znatno žešći otpor Oklahoma City Thunderu ( 84:76) i Dallasu (79:71).

Protiv Mavericksa Hrvatsku je skupo koštala druga četvrtina u kojoj je Dallas primio samo osam koševa te na poluvrijeme otišao sa 16 koševa prednosti (41:25). Uz nekoliko pozitivnih serija u drugom poluvremenu, hrvatska reprezentacija je učinila dvoboj neizvjesnim, a nakon trice Željka Šakića i pogođenih bacanja Roka Rogića prednost Dallasa svedena je na samo četiri koša za posljednjih 60 sekundi utakmice. Ipak, Mavsi su uspjeli završnom serijom 4:0 izbjeći potpunu neizvjesnost u završnici.

Spomenimo i kako je ponovno dobru utakmicu za San Antonio Spurse odigrao Luka Šamanić. U porazu od Phoenix Sunsa 78:79 za 22 minute na parketu stigao je do double-double učinka (11 poena, 11 skokova) uz tri asistencije i ukradene lopte.