Vranković u Upravnom odboru FIBA Europe

Reprezentacija 25. svi 201917:37 > 17:41
sportklub

Veliko priznanje dobio je predsjednik HKS-a Stojko Vranković koji je izglasan u Upravni odbor međunarodne košarkaške federacije.

U sjedištu europske krovne košarkaške organizacije FIBA-e u Münchenu danas su se održali izbori za predsjednika, članove Upravnog odbora (FIBA Europe Board) i rizničara.

Povezano

Hrvatski košarkaški savez je istaknuo kandidaturu predsjednika, g. Stojka Vrankovića za člana FIBA Europe Boarda koja je, nakon glasovanja Skupštine, glatko i prihvaćena.

Nakon bivšeg predsjednika HKS-a Borisa Lalića i pokojnog glavnog tajnika Željka Drakšića, g. Vranković je tek treći predstavnik Hrvatske uopće u ovom važnom upravljačkom tijelu koje ima ingerencije za donošenje mnogih odluka, uključivši i one o sustavu natjecanja. Stoga je ovo veliko priznanje dosadašnjem radu HKS-a i g. Stojka Vrankovića koji će, zasigurno, pokušati utjecati na donošenje potrebnih promjena u krovnoj košarkaškoj europskoj organizaciji.

Na dužnost predsjednika FIBA Europe ponovno je izabran g. Turgay Demirel iz Turske.