Nakić izgubljen za HR, izbornik Mršić: I bolje je tako!

Reprezentacija 24. svi 201914:03 > 14:17

O mladom košarkašu Mariju Nakiću dosta smo pisali proteklih dana. Igrač Reala spominjao se kao mogući reprezentativac Hrvatske, međutim, čini se da ništa od toga...

Naime, obična prepiska na Twitteru mogla bi biti sasvim dovoljan povod da se zaključi kako će Mario Nakić ubuduće nastupati za reprezentaciju Srbije.

– Sve čestitke, sine….čekamo te u Srbiji – napisao je na svojem profilu ove društvene mreže izbornik srbijanske košarkaške reprezentacije Aleksandar Đorđević.

Nedugo potom, sam mladi košarkaš vrlo znakovito mu je odgovorio:

– Hvala puno, izborniče.

POVEZANO: KOJU ĆE REPREZENTACIJU IZABRATI MARIO NAKIĆ?

Povodom te prepiske i neminovnog zaključka proizašlog iz iste, portal Index odmah je nazvao Veljka Mršića, novog izbornika hrvatske reprezentacije i zatražio ga komentar. Mi ćemo ovdje prenijeti Mršićevu izjavu:

– ‘Kad smo pričali prije nekoliko dana, rekao sam da očekujem da će ipak izabrati Srbiju. Tako da me ovo nije iznenadilo. Žao mi je, ali ovo je bilo očekivano. Probali smo sve, ali nije prošlo. Što je, tu je, idemo dalje. Možda je i bolje ovako. Bolje da za Hrvatsku igraju oni koji to žele, nego oni koji bi to napravili radi nekog interesa. Neki cilj se mora poštivati’ – objasnio je Mršić za Index.

Oko Nakića se podigla prašina jer je na nedavnom završnom turniru juniorske Eurolige dobio nagradu za MVP-a. Inače je sin bivšeg košarkaša Cibone Ive Nakića, koji je sa zagrebačkim klubom osvojio dva naslova prvaka Europe. Treći je osvojio 1992. s Partizanom.

Navijači u Hrvatskoj teško su prihvatili taj potez starijeg Nakića, koji nije bio dobro prihvaćen ni u Srbiji. Ubrzo se vratio u domovinu i potpisao s Cibonom, gdje je trpio velike uvrede.

Ivo Nakić rođen je 1966. u Rijeci, a njegov sin Mario prije 35 godina kasnije u Beogradu.