Katastrofalna Hrvatska izgubila i od Poljske

Reprezentacija 17. ruj 201822:38 > 22:48
fiba.basketball

Košarkaši Hrvatske poraženi su u Gdanjsku od Poljske u drugom kolu druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Rezultat je bio 79:74.

Poslije izjednačene prve četvrtine Hrvatska je napravila razliku u drugom periodu. Ipak izabranici Dražena Anzulovića nisu uspjeli napraviti plus veći od pet poena.

U drugom poluvremenu Poljska nije Hrvatskoj dozvoljavala da se odlijepi pa je utakmica i dalje bila neizvjesna. U posljednjoj četvrtini Poljaci rade seriju 8:0 kojom su uspjeli povesti 75:67. Tada međutim Poljaci ulaze u problem jer nisu dali koš skoro pune tri i pol minute pa smo se vratili u utakmicu. Napravili sm seriju 7:0 i stigli do jednog poena minusa da bi zatim izgubili loptu u ključnom napadu. Pas Bojana Bogdanovića nije uhvatio Krunoslav Simon pa je nakon toga Bogdanović napravio nesportski prekršaj.

Poljaci su potom priveli susret kraju i dobili su 79:74.

Hrvatska je sa dva nepočekivana poraza sebi značajno smanjila šanse za plasman na SP jer sada imaju učinak 3-5 što je za jednu pobjedu manje od treće plasirane Mađarske ali i Poljske. Dodatni problem predstavlja što u sljedećim terminima kvalifikacija neće moći računati na NBA igrače. te igrače koji igraju u Euroligi. To je praktički prva petorka i ostali smo samo na teoretskim šansama za plasman u Kinu.