Hrvatska tragikomedija, Rumunjska slavila u Zadru

Reprezentacija 23. velj 201818:59 > 19:07
(Photo by Jasper Juinen/Getty Images)

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je protiv Rumunjske rezultatom 56:58, u kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo u Kini. Gledatelji u Zadru su u čudu promatrali kakva utakmica se igra u njihovoj dvorani.

Nakon dva poraza u kvalifikacijama od Italije i Nizozemske, Hrvatska je izgubila i protiv najlošije reprezentacije u našoj skupini, Rumunjske. U jednoj od najlošijih utakmica Hrvatske u povijesti, naši košarkaši su poraženi, uz nevjerojatno lošu statistiku za tri poena 2-24. Ovu utakmicu treba odmah zaboraviti, ali ipak ćemo ukratko prepričati što se događalo na parketu.

Rumunjska je bolje ušla u utakmicu i vodila tijekom cijele prve četvrtine. Ipak, na kraju Hrvatska dolazi do izjednačenja pa se nakon deset minuta odlazi na odmor pri rezultatu 16:16. U nastavku nevjerojatno loša šuterska večer i jednih i drugih, ali nešto manje loša je bila domaća reprezentacija koja vodi na poluvremenu sa 28:21.

U drugom poluvremenu nastavlja se agonija naših košarkaša, limitirana Rumunjska sve više prijeti i vraća se u rezultatski egal. Na kraju treče četvrtine samo pola koša prednosti za Hrvatsku 38:37. U tim trenucima Hrvatska trica je bila na realizaciji 1-18, da dobro ste pročitali, a poslije se još i pogoršala.

U posljednjem periodu utakmice odvijala se prva drama, a niti jedna reprezentacija nije zabila 50 poena do tri minute prije kraja, a to je pošlo Rumunjima za rukom. U završnici Rumunjska je održavala prednost, a Hrvatska je unatoč najlošijoj utakmici vjerojatno u povijesti naše samostalnosti imala i šut za pobjedu, ali Krušlin je promašio tricu. Rumunjska je došla do jedne od najvećih pobjeda u svojoj košarkaškoj povijesti.