Novo razočaranje, Hrvatska ispala već u osmini finala

Reprezentacija 10. ruj 201717:19 > 17:26
(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Hrvatska košarkaška reprezentacija doživjela je težak poraz od Rusije i ispala sa Europskog košarkaškog prvenstva.

Arif Hudaverdi Yaman/Anadolu Agency/Getty Images

Puno toga u grupnoj fazi nije funkcioniralo i Hrvatska je bodove protiv objektivno puno slabijih protivnika uzela isključivo na individualnu kvalitetu. Uigranih akcija u napadu nije bilo, u obrani nije funkcioniralo, a sva tri rivala na otvaranju su udarala tamo gdje je Hrvatska u ovom trenutku najslabija – pod obručem.

No, izbornik Aco Petrović je ostao miran i najavio da turnir počinje 10. rujna, to je dan D. E pa stigli smo i do tog trenutka i još jednom doživjeli teško prizemljenje. Hrvatska je poražena od Rusije rezultatom 101:78 i ispala već nakon prvog ozbiljnijeg ispita.

Od početka se vidjelo da su Rusi pročitali igru hrvatske reprezentacije, a momčad Ace Petrovića je izgledala pogubljeno na parketu. Shved je radio apsolutno što je htio, zabio je odakle god je opucao, dok s druge strane osim Bojana Bogdanovića Hrvatska nije imala niti jednog raspoloženog igrača. Posebno je podbacio Dario Šarić koji je imao nekoliko loših pokušaja i isforsiranih akcija.

Hrvatska se još nekako držala u prvom poluvremenu, na odmor se otišlo sa -4, ali u nastavku Zbornaja je “pregazila” naše košarkaše i ostvarila uvjerljiv trijumf. Već u 5 minuti treće četvrtine je bilo +15 za Rusiju, a onda su se hrvatski igrači predali. Ostatak utakmice bolje je ne komentirati.

Najbolji u redovima Rusije bili su Alexey Shved sa 27 koševa i 12 asistencija, te Vitaly Fridzon i Anatoly Zubkov sa 13 poena, dok je u redovima Hrvatske najbolji bio Bojan Bogdanović sa 28 poena i 4 skoka.