Rađa jasan: Ne želim strance u reprezentaciji

Reprezentacija 9. ruj 201711:47 > 11:50
sport klub

Proslavljeni hrvatski košarkaš Dino Rađa kaže da bi za svaku reprezentaciju trebali igrati igrači rođeni u toj zemlji.

U Hrvatskoj se odavno vodi polemika oko davanja državljanstva nekom američkom igraču, prije svega na poziciji razigravača, koja se smatra najdeficitarnijom u momčadi.

Dodatan povod za priču o tome bio je i susret protiv Crne Gore, u kojem je Tyrese Rice bio nezaustavljiv za hrvatske igrače.

Međutim, jedan od čelnih ljudi Saveza je izričito protiv toga.

Nemam namjeru kupovati rezultat. Hrvati bi trebali igrati za Hrvatsku, Turci za Tursku, a Amerikanci za Ameriku. Zar nije dovoljno to što su se klubovi isprostituirali u toj mjeri da je postalo gadno. Fenerbahce je postao prvak Europe a u ekipi ima dva Turčina“, istaknuo je Rađa i dodao:

Zar moramo uništiti i reprezentaciju? Igranje za nju treba biti čast i ponos, zato ne vidim smisao u tome da nekom Amerikancu damo papire i da on preko noći postane Hrvat. Tako bi i moja majka mogla voditi reprezentaciju“, zaključio je on.

Podsjetimo, reprezentacije Hrvatske i Srbije su jedine od zemalja bivše Jugoslavije koje u svojim sastavima nemaju američkog igrača.

Hrvatsku u nedjelju od 20.30 sati očekuje duel osmine finala Eurobasketa protiv reprezentacije Rusije.