KK: Čile i Njemačka remizirali u odličnoj utakmici

Ian Walton/Getty Images

Reprezentacije Čilea i Njemačke odigrale su 1:1, u utakmici drugog kola skupine B Kupa konfederacija.

Odličnu utakmicu odigrali su Čile i Njemačka na Kazan Areni, a na kraju je završilo 1:1.

Čile je bolje ušao u utakmicu i poveo već u 6. minuti, Vidal je sjajno proigrao Alexisa Sancheza, koji pogađa uz pomoć vratnice za vodstvo svoje momčadi. Nastavio je Čile dominirati i u nastavku, pa je već u 19. minuti imao veliku priliku, ali Vargasov udarac je završio na gredi. Nakon te prilike, bude se i Nijemci, ali bez konkretnije prilike sve do 41. minute kada dolaze do izjednačenja. Hector je poslao loptu prema Larsu Stindlu, koji odlično reagira i donosi izjednačenje Njemačkoj.

U drugom poluvremenu ponovno prvi prijeti Čile i to preko svog najboljeg igrača Sancheza. Igrač Arsenala je izveo slobodan udarac, ali lopta je prohujala malo iznad vratnice. U 59. minuti nova velika prilika za južnoameričku reprezentaciju, Vidal se našao u odličnoj situaciji, ali i njegov udarac odlazi iznad gola. U 73. minuti velika prilika i za Njemačku, ponovno je sjajni Stindl dobro pucao, a vratar Herrera je to krajnjim naporom zaustavio. Do kraja utakmice nismo vidjeli više velikih prilika i svaka momčad je osvojila po bod.

U skupini B na vrhu su Njemačka i Čile sa po 4 boda, dok Australija i Kamerun imaju 1 bod.