Petrović objavio popis igrača za pripreme

Alen Gurovic/NurPhoto

Izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije Aleksandar Petrović objavio je popis igrača s kojima će 10. srpnja započeti pripreme.

Alex Livesey/Getty Images

Hrvatska košarkaška reprezentacija 10. srpnja započinje pripreme za ovogodišnji Eurobasket, a izbornik Aco Petrović objavio je prošireni popis kandidata za pripreme od 19. do 23. srpnja na Kupu Borislava Stankovića u Kini. Na Petrovićevom popisu našli su se mnogi mladi igrači koji su dosad igrali malo ili uopće nisu igrali za A reprezentaciju.

Ovo je popis igrača koje je Petrović pozvao na prve pripreme: Toni Katić (Cedevita), Goran Filipović (Split), Jakov Mustapić (Vrijednosnice Osijek), Dominik Mavra (Karpoš Sokoli), Josip Bilinovac (Jolly JBS), Luka Božić (Zagreb), Domagoj Bošnjak (Cibona), Ivan Ramljak (Zadar), Nik Slavica (bez kluba), Tomislav Zubčić (Nižnji Novgorod), Karlo Žganec (Cedevita), Antonio Vranković (Duke University), Filip Kraljević (CAI Zaragoza), Ivan Buva (Bilbao Basket) i Roko Badžim (Šibenik).

Sam Petrović je napomenuo kako želi dati mlađim igračima priliku da se nametnu.

Šansu sam dao igračima iz europskih klubova kao i naših A-1 ligaša, koji će imati priliku pokazati svoju kvalitetu i pokušati se nametnuti u rosteru reprezentacije za EuroBasket 2017 te kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. Sve su to sjajni momci koji će kroz pripremni period sigurno pokazati najbolje od sebe“, rekao je Petrović.