Mršić za SK: Bit će krivih odluka, gleda se samo profit

FOTO: Aykut Akici/EB via Getty Images

Hrvatski izbornik Veljko Mršić smatra da bi čelnici natjecanja trebali najviše razmišljati o igračima kada budu odlučivali hoće li nastaviti sezone.

Zbog epidemije koronavirusa zaustavljena su gotovo sva košarkaška natjecanja. Poslije NBA lige, suspendirani su Euroliga i Eurokup, kao i nacionalna prvenstva širom Europe.

Zbog ovakve situacije postavlja se pitanje što će se dogoditi s kvalifikacijama za Olimpijske igre, pa i samim olimpijskim turnirom.

Povezano

“Svaki dan se čujem s nekim od igrača. Dosta ih završava sezonu, neki su i završili. Kompleksna je situacija. Ali ponavljam, virus je prijetnja cijelom svijetu i to je primarna stvar”, rekao je Mršić u razgovoru za Sportklub.

“Znam da ljudi koji vode lige, naročito bogatije, gledaju financijski interes. Nitko ne razmišlja o igračima. Vjerojatno će donijeti odluke da se igra, čim bude malo bolja situacija, ne razmišljajući da su košarkaši u pauzi, neki možda imaju individualne treninge. Znači, dosta njih će se zapustiti skroz, a onda može lako doći do ozljeda. Pretpostavljam da će odlučiti na igru odmah , jer gledaju samo profit. Mislim da će se donijeti puno pogrešnih odluka”.

Što je sve izbornik Hrvatske rekao gostujući u studiju Sportkluba pogledajte u VIDEU ispod.