Bilan iz Italije ekskluzivno za SK: Ne smijemo iz kuće

Reprezentacija 11. ožu 202019:32 > 19:42
ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Član talijanskog Dinama iz Sassarija i hrvatski košarkaški reprezentativac za Sport Klub je otkrio kako se sportaši u Italiji nose s koronavirusom, a komentirao je i igru reprezentacije

Pred uzvratni susret osmine finala košarkaške Lige prvaka društvo klubovi Burgosa i Sassarija neugodno su iznenađeni obaviješću kako će se njihova utakmica igrati bez navijača.

Među njima je i član talijanskog sastava, Miro Bilan, koji kaže kako se s ovom situacijom još nije susreo, ali kako mjesta panici nema.

“Na dan utakmice su španjolska vlada i Ministarstvo zdravstva obavijestili javnost da će se sportski događaji odvijati pred praznim tribinama”, kaže Bilan, pa komentira svoj današnji tvit u kojem je jednostavno napisao ‘Karanteta. Dan 1.’

“Dobili smo obavijest kako ne smijemo izaći iz kuće. Karantena na ovom području će trajati dva tjedna, ali kako smo mi sportaši nazovimo posebna kategorija, mi ćemo idući tjedan smjeti isključivo na treninge.”

Opisao je i gostovanje u Španjolskoj pred praznim tribinama.

“Jučer je u Španjolskoj sve bilo normalno, valjda još nisu dali na snagu potrebne mjere. Meni izgleda da je sad u Španjolskoj situacija kao što je bila u Italiji prije nekih dva, tri tjedna. Još uvijek misle da je sve ovo bezazlezno.”

FIBA Basketball

Italija je najkritičnija točka opasne bolesti u Europi, kako se s time nosi sportski svijet na čizmi?

“Nitko nije u panici, ali ovo je jako čudna situacija s kojom se nitko od nas dosad nije susreo. Sad do 3. travnja se prekidaju sva natjecanja, čak i tada je upitno za nastavak. Igrači su zabrinuti zbog svojih ugovora, ne zna se budućnost prvenstva. Što se tiče same bolesti, nitko nije previše uplašen”.

Sassari je Ligu prvaka završio ranije od očekivanog, no na domaćem planu su sjajni. Za vodećim Virtusom kasne četiri boda, ali imaju i utakmicu manje.

“U Italiji dobro stojimo tako da mogu reći da je situacija u klubu solidna. U Ligi prvaka smo imali dobru sezonu, dijelili smo prvo mjesto u skupini u regularnom dijelu. Nažalost, ispali smo u osmini finala u playoffu i teško je nešto pametno reći. Očekivali smo malo više od Europe, ali Burgos je bio bolji i to je to.”

Što kažete na početak kvalifikacija za Europsko prvenstvo?

“Moram dati našem nastupu na početku kvalifikacija pozitivnu ocjenu. Ove dvije pobjede će nam puno pomoći, jer u skupinama se igra šest utakmica. Kad dobiješ dvije od pet, može se reći da si blizu Europskom prvenstvu. Situacija nam je idealna, sad moramo graditi na njoj.”

Promjene koje je uveo Veljko Mršić?

“Ne mogu iznosit neke konkretne razlike, ključno je što se vratio Roko Ukić jer on je svojim iskustvom donio mnogo toga. Smatram da smo ga se njega odrekli olako i nepravedno, a naš je najbolji playmaker i sad se to zaista pokazalo, kad je dramatična situacija, on uskače i rješava to. Prošao je masu klubova, igra na toj osjetljivoj poziviji playmakera, ali uz njega se svi nekako osjećamo sigurnije.”