U dramatičnoj završnici Hrvatska slavila u Almereu!

Reprezentacija 24. velj 202021:10 > 21:12
Nicolò Campo/Pacific Press/LightRocket via Getty Images

I drugo kolo kvalifikacijskog ciklusa za Eurobasket Hrvatska je pobijedila Nizozemsku u gostima

Nakon što je u petak hrvatska košarkaša reprezentacija slavila protiv Švedske u Draženovom domu 72:56, Mršićeva momčad slavila je u Almereu 69:59.

Hrvatska košarkaška kreprezentacija nakon početnih deset minuta nije dobro otvorila dvoboj u Almereu, gubili smo 21:18.

Drugu dionicu malo smo se trgnuli, počeli smo igrati dobro i zabijati neke šuteve, a u završnici prvog poluvremena Ukić je zabio tricu te smo na poluvrijeme otišli s tri poena prednosti.

Drugo poluvrijeme smo otvorili katastrofalno, šest minuta smo bili bez koša i prijetila nam je opasnost da budemo poraženi. Ipak u završnici treće četvrtine, uspjeli smo smanjiti razliku koševima Marčinkovića i Planinića te su s Nizozemci pred početak četvrte četvrtine imali +4.

U zadnjoj dionici smo pokazali tko je šef. 22:8 govori dovoljno za sebe. Počeli smo pogađati neke važne šuteve, Nizozemci su stali, a mi smo ih sve više i više pritiskali.

Na kraju velika i zaslužena pobjeda Mršićevih izabranika, sada je na rasporedu dvoboj protiv Turske krajem studenog. Hrvatsku su do pobjede predvodili Ukić s 14  te Drežnjak s 13 poena.