LIVE: Hrvatska vodi u Almereu, šest minuta do kraja!

Reprezentacija 24. velj 202019:10 > 19:14
Elsa / Staff

Nakon što su u prvom kolu svladali Švedsku, momčad Veljka Mršića danas je u gostima kod Nizozemska

Nakon što je u petak hrvatska košarkaša reprezentacija slavila protiv Švedske u Draženovom domu 72:56, pred izabranicima Veljka Mršića novi je ispit, protivnik je Nizozemska.

Hrvatska i Nizozemska su igrale u kvalifikacijama i za prošlo SP u Kini, a najveća opasnost prijeti od igrača Ormanspora Charlona Kloofa.

LIVE:

1/4

Nizozemci su otvorili dvoboj u Almereu s tricom,s druge strane Ukić za dva. Brzinsko zakucavanje Nizozemaca za vodstvo 5:2. Šakić izjednačuje tricom. Druga trica Šakića za vodstvo 8:5. Igra se koš za koš, prva nesportska za domaćine. 16:12 vodstvo za Hrvatsku, dvije minute su do kraja prve četvrtine. Kloof vraća stvari na početak, 16:16. Kriza u hrvatskoj košarkaškoj reprezentaciji, 19:16 vode Nizozemci. Gotova je prva četvrtina, Nizozemci su je uzeli 21:18.

2/4

Rogić s dva slobodna bacanja otvara drugu dionicu, s druge strane Franke zabija polaganje. Nova trica za Niozemsku 4/9 imaju domaćini šut za tri. S druge strane odmah Marić zabija, 26:21. Izgubljena lopta za naše košarkaše, izbornik Mršić zatražio je timeout. 4:0 serija za naše reprezentativce, sad Nizozemska zove minutu odmora. Drežnjak zabija za vodstvo naše momčadi 27:26. Prva trica Ukića na utakmici, vodimo 32:28, dvije minute su do poluvremena. Nizozemci s dva brza koša dolaze do 32:23, minuta odmora za Mršića. Ide Rogićeva trica, Kloof s druge strane, ali Ukić daje novu tricu i time dolazimo do poluvremena.

3/4

Najbolji igrač Nizozemske Charlon Kloff zabija tricu i ponovno je sve na početku. Planinić je nervozno ušao u drugo poluvrijeme, prvo promašaj, sad faul u napadu. I dalje smo bez koša nakon tri minute, Nizozemci imaju seriju 5:0. Nova trica za Nizozemsku, Hrvatska nakon pet minuta nije ubacila ništa. Prvi ubačaj iz igre nakon skoro šest minuta, strijelac Drežnjak, odmah u kontri zabija i Marčinković. Timeout za Nizozemsku. Franke zabija tricu za velikih +6, Mršićeva minuta odmora. Marčinković zabija tricu, Planinić polaganje, ipak +4 za domaćine pred početak zadnje dionice.

4/4

Ukić otvara tricom posljednju dionicu, samo pola koša je za domaćine. Marčinković zaradio tehničku zbog prigovora. Evo trice Drežnjaka, 53:53 je u Almereu, sedam minuta je do kraja. Evo i Planinića, Hrvatska vodi! Napeto je i dalje, Šakić pogađa dva slobodna bacanja, minuta odmora uoči velike bitke. Marić zabija za 66:59, 30-ak sekundi do kraja, čudo bi se moralo dogoditi da naši ovo ispuste. Gotov je dvoboj, na kraju smo slavili s 10 koševa razlike.