Hrvatska u novom ruhu slavila protiv Šveđana

Reprezentacija 21. velj 202019:34 > 19:46
Aykut Akici/EB via Getty Images

Izbornik Veljko Mršić pobjedom je debitirao na klupi Hrvatske, slavili su 72:56 protiv Švedske

Bojali smo se da će nam reprezentacija Švedske pomrsiti račune u Draženovom domu, ali izbornik Veljko Mršić debitirao je pobjedom na klupi hrvatske reprezentacije.

Izgleda da su se ljudi zaželili košarke jer tribine u Ciboninoj dvorani bile su odlično popunjene. A Ukić i ekipa su to vratili na najbolji mogući način.

Prva četvrtina već je nagovijestila da ovo neće biti dobra večer za Šveđane jer su prvi koš ubacili nakon skoro devet minuta igre, a pogodili su četiri slobodna bacanja, što im je donijelo samo šest koševa i već se tu naslutilo da će to bili lagana pobjeda naših reprezentativaca.

Drugu dionicu počeli su i Šveđani nešto ubacivati, no na semaforu na poluvremenu je stajalo komotnih 41:20 i već nakon prvog dijela se mogla proglasiti pobjeda naše reprezentacije.

Krenulo je furiozno i u trećoj četvrtini, za to vrijeme su našu reprezentaciju predvodili Drežnjak i Šakić. Prvu ozbiljniju opomenu Šveđani su poslali krajem trećeg dijela kad su došli na -13 i bio je to znak da Mršićevi dečki ne smiju opustiti. Na kraju smo i izgubili tu četvrtinu, ali opet Šveđani nikako nisu mogli stići taj zaostatak.

U zadnjem dijelu najslabija brojka naših košarkaša, ubacili smo samo 14 poena, no bilo je pitanje samo s kojom razlikom će završiti, a na kraju je bilo 16 poena (72:56).

Hrvatsku je predvodio već spomenuti Mateo Drežnjak sa 16 poena, a solidan je bio i Planinić sa 11 poena. S druge strane, gostujuću momčad predvodio je Tobias Borg sa 11 poena.