Mršić: Nakon ciklusa za SP, sad se to ne smije dogoditi

Reprezentacija 21. velj 202017:00 > 17:02
sport klub

Izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije Veljko Mršić dao je ekskluzivan intervju za Sportklub našem novinaru Marinu Mrduljašu. Izbornik se dotaknuo prošlih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, igrača koji su dio momčadi, ali i o protivnicima koji nas očekuju u grupi

Hrvatska danas kreće u kvalifikacijski ciklus za Eurobasket 2020., prvi dvoboj je na rasporedu danas u KC Dražen Petrović u 18 sati, a dvoboj možete pogledati na kanalu SK3.

Izbornik Veljko Mršić najavio je kvalifikacijski ciklus za Eurobasket iduće godine.

‘Očekujemo da budemo prava momčad, dečki su došli jako motivirani, željni, dečki su nestrpljivi i jedva čekamo da pokažemo da možemo igrati dobru košarku i ja sam uvjeren da ćemo to pokazati u prvom dvoboju protiv Švedske. Bili smo praktički skupa tri, četiri dana i to je malo vremena da se pokaže neka prava taktika, ali kažem, kako nama tako i ostalima. Nadam se da smo uspjeli to dignuti na jedan dobar i dovoljan nivo da pobijedimo u prvoj utakmici’ – rekao je Mršić.

Izbornik u ovom ciklusu neće računati na svoje najbolje igrače, ali smatra da se plasman jednostavno mora ostvariti.

‘Bez obzira što ne možemo računati na neke NBA igrače koje imamo više nego ikad, mi moramo ostvariti plasman na to Europsko prvenstvo, sve ostalo ću ja smatrati neuspjehom. Primarni cilj u dogovoru s čelnicima Saveza je plasman na Eurobasket, imamo to negativno iskustvo sa plasmanom na Svjetsko prvenstvo na koje se nismo plasirali i sada nam se to ne smije više dogoditi. Moramo se dobro pripremiti, napravili smo dobru analizu onoga što smo radili prije i nadam se da ćemo ostvariti željeni cilj.’

OSTATAK INTERVJUA POGLEDAJTE U VIDEU.