Mršić: Simona klub ne pušta; Ukić: Jako smo motivirani

Reprezentacija 20. velj 202010:18 > 10:19
sportklub

Hrvatska košarkaška reprezentacija priprema se za prvi ogled kvalifikacija protiv Švedske (petak, SPORTKLUB 3 u 18:00), a uoči utakmice pred novinare su izašli izbornik Veljko Mršić, glavni tajnik Saveza Josip Vranković i kapetan Roko Leni Ukić.

Izbornik Veljko Mršić rekao je kako u dobrom raspoloženju dočekuju ove dvije utakmice kvalifikacija koje slijede, protiv Švedske i Nizozemske.

Dečki su jako motivirani, jedva čekamo prvu kvalifikacijsku utakmicu. Želimo izaći na parket pred punom dvoranom Dražena Petrovića, dati sve od sebe i nadam se da će to biti dovoljno. Šveđani imaju nekoliko opasnih pojedinaca u dobrim klubovima, posebno u Španjolskoj, ali ono što je najbitnije je da mi oramo parirati u svakom segmentu igre, moramo nametnuti svoj plan i onda neće biti problema protiv Švedske. Večeras ćemo znati koja će momčad nastupiti protiv Švedske“, rekao je Mršić.

Jedan od povratnika u reprezentaciju Roko Leni Ukić rekao je kako su on i suigrači motivirani i da jedva čekaju utakmice.

Slažem se s Veljkom, mi igrači smo prvi koji bi trebali izgraditi pozitivu u kadru, mislim da je u prošlom ciklusu bilo puno negativnih stvari koje su utjecale na našu ekipu. Momci koji su tu imaju iskustvo i kvalitetu, sad samo moramo napraviti sve da pobijedimo, tko god da je na drugoj strani, ne moramo se opterećivat i možemo se nadat dobrim stvarim. Grupa je zahtjevna, sve tri reprezentacija imaju određenu kvalitetu i pojedince koji igraju na visokom nivou. To su reprezentacije koje te u jednom danu, ako nisi na razini, mogu pobijediti i doma i u gostima. Naravno, također mislim da su i sve te ekipe pobjedive, nema smisla sad ulaziti u detajne analize. Generalno mislim da ako smo mi pravi, sve možemo pobijediti, ali svaku bahatost ili loš dan, ti protivnici neće propustiti kazniti“, rekao je Ukić.

Nicolò Campo/Pacific Press/LightRocket via Getty Images

Na pitanje koliko može dati reprezentaciji u ovom trenutku Roko je rekao:

Svi znamo što mogu i koliko mogu, igrat ću kao što igram i u klubu, mislim da mi je iskustvo jak adut. Imamo dosta igrača koji su gotovo pa debitantni u reprezentaciji, dobro će im doći da imaju nekoga tko im može reći nešto na račun svog dobrog ili lošeg iskustva u karijeri. Imaju oni puno želje, to nije upitno, ali prava poruka u pravom trenutku može ih napraviti još boljima“.

Mršić je rekao kako će Hrvatska biti bez Krune Simona.

Mislim da je sada 99% da neće igrati, propustio je zadnja dva treninga zbog ozljede lakta i klub je stava da ga ne pušta za utakmicu. Pravila su takva da klubovi koji igraju Euroligu imaju to pravo tako da mi nećemo moći ništa napraviti. Imao je veliku želju, prije pet dana je rekao da sigurno dolazi, ali onda su se pojavili problemi s laktom. Stav kluba je da ga ne puštaju i to je to“, kazao je Mršić.

ISPOD POGLEDAJTE IZJAVU VELJKA MRŠIĆA PRIJE NEKOLIKO DANA ZA SPORTKLUB